از شیر مرغ تا جان آدمیزاد

  • به تهران دانلود خوش آمدید
عضویت ...
 

اثر جدید از لئوناردو داوینچی کشف شد+عکس

 

محققان و مورخان هنر در شهر فلورانس ایتالیا اعلام کرده اند که احتمالا آثاری از یک نقاشی دیواری موسوم به “نبرد آنگیاری” متعلق به لئوناردو داوینچی را کشف کرده اند.

تری گارسیا، معاون یک شرکت جغرافیایی ملی آمریکایی می گوید: “تمام کارها و سوراخهایی که بر روی دیوار انجام شده در مکانهایی صورت گرفته که یا قبلا ترمیم شده و یا ترگ برداشته بوده است. بنابراین اثر وازاری دست نخورده باقی مانده است.”

اثر جدید از لئوناردو داوینچی کشف شد+عکس

 

گفته می شود چون لئوناردو داوینچی این کار را نیمه تمام گذاشته، جورجیو وازاری نقاش دیگر ایتالیایی، اثر خود را بر روی آن خلق کرده است.

کارشناسان می گویند که به کمک مایکرو دوربینها توانسته اند اثر “نبرد آنگیاری” را در ساختمان کاخ شهرداری فلورانس بیابند.

نبرد آنگیاری، نبردی منتسب به ارتش فلورانس و ارتش میلان در ۲۹ ژوئن سال ۱۴۴۰ میلادی است.

مونالیزای دیگری در اسپانیا لبخند ژوکوند زد!

این گزارش در حالی است که چندی پیش مونالیزای دیگری در اسپانیا لبخند ژوکوند زد!
موزه “پرادو” اسپانیا  یک تابلوی مونالیزا را به نمایش گذاشت که تفاوتی با نقاشی مونالیزای موجود در موزه لوور پاریس ندارد و اصل است  کارشناسان می گویند وقتی که لئوناردو داوینچی، مونالیزا یا لبخند ژوکوند، یکی از مشهورترین تابلوهای جهان را خلق می کرد، همزمان با وی یکی از دستیارانش، وی را کپی و تابلوی مونالیزای دیگری را خلق کرده است.

معاون حفاظت و نگهداری در موزه پرادو می گوید:”می توانید در زیر نقاشی تغییراتی را که تنها در نمونه موجود در موزه لوور قابل رویت است، ببینید و این باعث می شود تا فکر کنیم که این نقاشی نیز درست در همان زمان که لئوناردو (داوینچی) اثرش را خلق می کرده کشیده شده است. نتیجه این که همان تغییراتی را که لئوناردو در اثر اصلی ایجاد می کرد، این هنرمند (دستیار دواینچی) نیز آن را در تابلوی خود اعمال می کرد.”

موزه پرادو که این اثر را سالها در خود داشت زمانی متوجه همزمانی خلق شدن دو تابلوی مونالیزا شد که قسمت دوباره رنگ شده در پایین اثر دستیار داوینچی را تراشید و به تشابهات و تغییرات اعمال شده پی برد.

مونالیزای جوان

در همین حال روزنامه آرت که اولین بار این خبر را منتشر کرد گفته: پیدا شدن این اثر هیجان انگیز، اطلاعات قبلی ما را درباره معروفترین تابلو دنیا متحول می کند.

نسخه اصلی مونالیزا نیز که در موزه لوور پاریس به نمایش گذاشته شده است، لایه هایی ترک خورده از روغن جلا بر روی خود دارد.

اما به نظر کارشناسان به دلیل قدمت و آسیب پذیری این اثر، ترمیم و کار روی آن خطرناک است.
به گفته روزنامه آرت با پاک کردن لایه های سیاه و روغن جلا از روی این تابلو، زمینه اصلی آن، که همان دشتهای تاسکن ایتالیا در تابلو داوینچی است، پدیدار شده اند.

مارتین بیلی نویسنده این گزارش را برای روزنامه آرت  گفته: “می توان چشمهای مونالیزا و لبخند بسیار جذابش را ببینیم. این تابلو در واقع او را جوانتر نشان می دهد.”

در حقیقت گروهی از کارشناسان فکر می کنند زنی که در این تابلو دیده می شود حدودا ۲۰ سال داشته است. اما سن زنی که در تابلوی اصلی در لوور است از این بیشتر است. رنگ سیاه و روغن جلا که بر روی این تابلو به مدت زیادی باقی مانده بود، کارشناسان را به این عقیده سوق داده بود که این اثر سالها بعد از فوت داووینچی به وجود آمده است.

اما عکسبرداری های اشعه ای نشان دادند که این اثر با تابلوی داوینچی هم دوره است.
موزه پرادو یافته هایش را در کنفرانسی درباره لئوناردو داوینچی در موزه ملی لندن ارائه کرد.

گفته شده هنوز کار ترمیم تابلو به پایان نرسیده اما زمانی که این کار انجام شد، اثر به موزه لوور پاریس فرستاده می شود تا در کنار همتای خود به نمایش در بیاید. در این صورت بازدیدکنندگان می توانند دو اثر را در کنار هم مقایسه کنند.

لئوناردو داوینچی هنرمند ایتالیایی از اهالی فلورانس ، تابلوی لبخند ژوکوند را بین سال های ۱۵۰۳ و ۱۵۰۶ به تصویر کشید.

لبخند ژوکوند تاکنون یکبار در سال ۱۹۶۳ به آمریکا و یکبار دیگر نیز در سال ۱۹۷۴ میلادی به ژاپن قرض داده شده و از آن زمان تاکنون در محل موزه لوور درمعرض دید عموم قرار گرفته است

ادامه مطلب اثر جدید از لئوناردو داوینچی کشف شد+عکس


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic